Menu Zamknij

Pierwszy w historii częstochowskich szkół koncert na zakończenie roku szkolnego [relacja, zdjęcia]

16 czerwca 2023 roku w Technicznych Zakładach Naukowych odbył się pierwszy w historii częstochowskich szkół koncert z okazji zakończenia roku szkolnego.

Organizacja tak niecodziennego wydarzenia była możliwa dzięki doskonałej współpracy Samorządu Uczniowskiego, Opiekunów Samorządu, Rady Rodziców i samego zespołu Maddie Rock Squad.

Jak mówi Hubert Kozak, p.o. Przewodniczącego Prezydium Samorządu Uczniowskiego: „chcieliśmy zorganizować coś dla społeczności szkoły, by zakończyć rok szkolny (i również naszą kadencję jako Prezydium Samorządu Uczniowskiego) w jakiś ciekawy sposób”. Jarosław Foltyński, Opiekun Samorządu dodaje: „organizacja wydarzenia pochłonęła ogrom pracy i energii, przede wszystkim uczniów, biorących udział m.in. w rozdawaniu losów przy wejściu, ale myślę, że zdecydowanie było warto”.

Już o godzinie 14.00 na orliku przy placówce zaczęli pojawiać się pierwsi uczniowie. Koncert rozpoczął się około 14.30 rozdaniem przez Opiekunów Samorządu i Dyrekcję Szkoły nagród za zwycięstwo w dwóch konkursach: I Lidze E-sportowej Technicznych Zakładów Naukowych oraz konkursie wiedzy o patronie szkoły.

O godzinie 15.00 na scenę wszedł zespół Maddie Rock Squad, który przez prawie godzinę, dzięki dobrej pogodzie, mógł prezentować swoje utwory. Przybyli na koncert uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły byli zachwyceni występem, zwłaszcza, że zespół grał specjalnie dla nich.

Według szacunków organizatorów, frekwencja była bardzo duża. Wielu uczniów przybywało z rodzicami. Zdaniem Dominika Orlikowskiego, Zastępcy Przewodniczącego Prezydium Samorządu Uczniowskiego: „takie zainteresowanie zorganizowanym przez nas wydarzeniem daje nam energię do działania na rzecz społeczności szkolnej – z pewnością w przyszłym roku szkolnym zorganizujemy coś podobnego, lecz na znacznie większą skalę”.

Koncert zakończono losowaniem biletów na Tauron Speedway Euro Championship – 34 bilety trafiły w ręce przybyłych na koncert.

Zdjęcia autorstwa Oliwii Kozińskiej (https://www.instagram.com/netsu_shi/), Bartosza Urbaniaka, Wojciecha Bojarskiego (https://www.facebook.com/w.bojarski.czwa) i Jarosława Foltyńskiego (https://www.facebook.com/jaroslaw.foltynski.3).

Podobne wpisy